top of page
tanisalim kopya.jpg
Erdal Beşikçioğlu
CHP Logo
Erdal Beşikçioğlu Logo

Merhaba, 

 

Ben, Erdal Beşikçioğlu. 1970 yılında Ankara'daki Gülhane Hastanesi'nde doğdum.  Ankara Devlet Konservatuvarından mezun olduktan sonra uzun yıllar Devlet Tiyatrolarında sanatçı olarak görev yaptım. Askerlik görevimi, Hakkari’de tim komutanı olarak yerine getirdim. Ankara’da kurduğum “Tatbikat Sahnesi”nin genel sanat yönetmenliğini on yıldır sürdürüyorum. Sinema filmleri, dizi filmler ve reklam projeleri ile sayısız kere ekranlarda yer aldım. Behzat Ç., Vali gibi önemli projelerde başrol karakterlerini canlandırdım. Sanat hayatım boyunca birçok ödüle layık görüldüm. Evliyim, iki çocuk babasıyım. Ve Ankara’ya aşığım. 

 

Siyaset mi hizmet mi? 

 

Hizmet… Halkın sesini dinleyerek, ihtiyaçlarını anlayarak ve onlar için mücadele ederek; hizmet ile siyaseti birbirinden ayırarak, alınan verginin nasıl ayrımı olmuyorsa, hizmetin de ayrımını yapmayarak, herkes için, hepimiz için, Etimesgut için buradayım. Şeffaf yönetim ve katılımcı bir anlayışla hizmetinizdeyim. Artık yenilenmenin, farklı düşünmenin, çağdaşlaşmanın mecbur olduğu bir yerde, yalnızca şimdi için değil, geleceğimiz için de çalışmaya talibim. 

 

Neden Etimesgut?

 

Etimesgut, birçok açıdan cazibe merkezi olabilecek bir potansiyele sahip. Ne yazık ki bugün bunun çok uzağında. Çünkü yıllardır yönetilemedi. Yönetilemediği için de hem değer, hem de zaman kaybetti. Etimesgut’un kaybedecek zamanı yok artık. Sanat disipliniyle yetişmiş, buna bağlı olarak yaşama geniş bir pencereden bakabilen, ötekileştiren değil birleştiren, sorun yaratan değil çözüm üreten biri olarak Etimesgut’un potansiyelini bir sanat eseri gibi işleyebileceğimi biliyorum. Birlik ve bütünlük içinde tüm sorunlarını çözerek Etimesgut’u tam bir cazibe merkezine dönüştürmek için buradayım.  

 

 

Gençler

 

Söz sizde gençler. Sorun ve ihtiyaçlarınızı sizden daha iyi kimse bilmez. Siz anlatacaksınız ben dinleyeceğim. Ve hep birlikte çözüm üreteceğiz. Bu noktada bir gözlemimi sizinle paylaşmak istiyorum; merkezin uzağında konumlanmış ve ihmal edilmiş bir Etimesgut’ta, gençliğinizi doyasıya yaşayamadığınızı görüyorum. İhtiyaçlarınıza kolayca ulaşamıyor, sosyal yaşama yeterince katılamıyor, kültür-sanat etkinliklerini takip etmekte zorlanıyorsunuz. Yaşamın uzağında kalıyorsunuz. Bunun sorumlusu Etimesgut değil, Etimesgut’u ihmal edenlerdir. Şuna inanın; sizlerle birlikte Etimesgut’un her semtini cazibe merkezine dönüştüreceğiz. Merkezde aradığınız her şeyi semtinizde, hemen yakınınızda bulacaksınız. Artık arkadaşlarınız size gelecek, büyük bir gururla onları siz ağırlayacaksınız.  

 

 

Emekliler

 

Emeklilerimiz, kıymetlilerimiz, ne yaparsak yapalım, hakkınızı ödeyemeyiz. Biliyorum, çeşitli sorunlarınız var. Bunların hepsini tek tek çözmeye geliyorum. Yaşam kalitenizi artırmak temel hedefim olacak. Sağlıklı yaşam merkezleri, sosyal etkinlik merkezleri, çeşitli donatılar ve etkinliklerle evinizin dışında da hayata katılacak, yeni heyecanlar ve mutluluklar yaşayacaksınız.

 

 

Kadınlar

 

Kadınlar; çalışan kadınlar, okuyan kadınlar, ev kadınları, anneler, anne olma adayları. Haklısınız, sorunlar hiç bitmiyor. Ama bu bitmeyecek anlamına gelmiyor. Bitecek! Bütün sorunlar çözülecek ve sizler hak ettiğiniz huzura, güvene, mutluluğa ulaşacaksınız. Sözüm söz. Sokaklar yüreğimiz gibi aydınlık olacak, güvenlik endişesini yaşamayacaksınız. Kreş ve gündüz bakımevleri ile işe giderken gözünüz arkada kalmayacak. Sağlıklı yaşam merkezleri ile yaşamınıza değer katacaksınız. Çıkabilecek her sorunu birlikte çözeceğiz.

 

 

Yönetim Anlayışı

 

Şeffaf ve katılımcı yönetim anlayışına bağlı olarak kapım herkese açık olacak ama o kapıdan torpilciler, adam kayırmacılar, rantçılar asla giremeyecek. Siyaset değil icraat, makam değil hizmet, ayrıştırmak değil bütünleştirmek belediyemizin temel ilkesi olacak. Etimesgut’un her semtine aynı değeri ve önemi vererek, bütüncül ve eşit hizmet anlayışını uygulayacağız. Etimesgut bir cazibe merkezi, Etimesgut’ta yaşamak bir ayrıcalık olana kadar projeler üretecek, durmadan, dinlenmeden çalışacağız. Her şeyi birlikte başaracağız.  

İşimiz gücümüz logo
CHP Logo

Erdal Beşikçioğlu 

Etimesgut Belediye Başkanı

bottom of page